8. kolo, TJ Krupka : FK Duchcov 4:0 (2:0)

• Žluté karty: 14. Šoufek, 64. Janech
  • Rozhodčí: Zvonař - T.Zubr, J.Zubr
  • hráno 26.09.2015 od 16:30, Diváků 80

Derby v Krupce vyznělo jasně pro domácí exdivizní tým

Po osmém kole krajského přeboru se Duchcovští hráči vrátili zpátky na poslední, šestnácté místo. Rozhodla o tom přesvědčivá výhra domácí Krupky, loni účastníka divize. Postavení Duchcova nenahrály ani další výsledky kola. Loko Chomutov i Žatec své zápasy doma vyhrály.

Trenér Pohl postrádal vedle Moravce i nemocného Rédla, v útoku dostala příležitost mladíků Kropáček, Janech. Pro toho to byla mistrovská premiéra. První větší šanci zápasu měla podle očekávání Krupka, Beneš ránu vytáhl nad břevno. Chvíli nato měl příležitost i sedmnáctiletý Janech, který dostal míč za obranu od Orlta, ale gólmana Trojana nepřelstil. Ve 14. minutě dostal po kombinaci přihrávku mezi obránce na hranici velkého vápna Dominik Valenta, zkušeně se uvolnil a vystřelil. Krupka vedla 1:0 a hrnula se za dalším gólem. Ve 21. minutě namazal Brejcha zpětnou přihrávkou do brejku střelci prvního gólu, ten ale tentokrát trestuhodně minul. O dvě minuty fauloval v šestnáctce Šoufek a mohl být rád že nedostal druhou žlutou. Penalta se ale pískala a Rilke poslal míč na opačnou stranu Benešova skoku. Dvougólový náskok vydržel domácím až do konce první půlky, i když i nadále atakovali hostující branku, zatímco nevýrazný Duchcov se k Trojanově vápnu dostával jen sporadicky a žádné větší nebezpečí nezaznamenal.

Převaha Krupky pokračovala i po změně stran, držení míče bylo jasně na její straně. V 60. minutě zahrával  Duchcov rohový kop, po obranném odkopu Krupky následoval únik domácího hráče po straně a vzniklé přečíslení po zpětné přihrávce využil přenou střelou Kešner. Na to trenér reagoval dvojím střídáním, ale velkou změnu to nepřineslo. Duchcov se vůbec neprosazoval, snadno ztrácel míče a Krupka toho využila i ke vstřelené čtvrtého gólu. V 71. minutě po Duchcovském přímém kopu následoval další brejk dvou hráčů Krupky a Dominik Valenta přidal svůj druhý gól v zápase. Za stavu 4:0 se už poslední minuty za chladného počasí jen dohrávaly a další branka už nepadla.

Duchcov bude v dalším kole o body bojovat na domácím hřišti. Přijede zatím úspěšnější spolunováček z loňské skupiny B 1.A třídy. FK Postoloprty mají na svém kontě  už deset bodů za dvě výhry a dva úspěšné penaltové rozstřely. Zápas se hraje na našem stadionu v sobotu 3.9 od 15 hodin.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.