1. kolo,  TJ Střekov : FK Duchcov 1:0 (1:0)

• Branka: 14, Novotný 1:0
  • Žluté karty: 77. Novotný - 43. Skurský, 83. Vebr
  • Rozhodčí: Černý P. - Růžička, Plzák
  • hráno 08.08.2015 od 17:00. Diváků 150

Premiéru v Krajském přeboru mezi nováčky Střekovem a Duchcovem rozhodl jediný gól v úvodu zápasu. Za velkého vedra domácí vyhráli zcela zaslouženě, řadu šancí neproměnili a Duchcov může považovat konečný výsledek za milosrdný. Svěřencům Miloslava Pohla se zápas nevyvedl, za celý zápas branku domácích až na jeden pokus v úvodu druhé půlky vůbec neohrozili. Hostující kouč nasadil do základní sestavy všechny čtyři nováčky, v průběhu utkání pak poslal do zápasu všech pět náhradníků do hry. I díky tomu  byl Duchcov ve druhé půlce živějším týmem, ale nepomohlo to.

Střekovští na soupeře od začátku vlítli a už po dvou minutách po rohovém kopu poprvé vážně ohrozili Duchcovskou branku. Za tři minuty se dostal po Novákově akci ke střele Sirovátka, míč ale poslal vedle vzdálenější tyče. Druhé vážné varování vyslal hostům v 10. minutě Vošahlík, který prošel po levé straně a z hranice velkého vápna přehodil Pohla, míč ale skončil na břevně. Do třetice všeho dobrého platilo pro domácí ve 14. minutě. Po centru z levé strany se před brankou položil do střely Novotný. Tomu míč sklouzl po kopačce a zamířil zřejmě jinam než plánoval, což zmátlo Pohla v brance  a ten ho pak musel lovit ze sítě. Novotný mohl o tři minuty později přidat druhý gól, po Řezníčkově akci ale tentokrát branku přestřelil. Ve 32. pak z přímého kopu mířil  z přímého kopu těsně vedle branky Duchcova Vošahlík. Kdyby byl na Střekově po prvním poločase stav vyšší než 1:0, nikdo by se nemohl divit. Duchcov toho za prvních pětačtyřicet minut moc nepředvedl a čekalo se, dojde-li po obrátce stran k nějakému posunu k lepšímu. O střídání si o přestávce z důvodu potíží s dechem řekl Vosátka a jeho nástupce Meisner hned v úvodu druhé půlky podnikl průnik do soupeřovy šestnáctky, který uhasila domácí obrana. Chvilku na to vypadala nadějně akce Rédla, správný moment ke střele nebo přihrávce ale prováhal. Po deseti minutách druhé půlky odstoupil ze hry s dechovými obtížemi druhý Duchcovský hráč, Brejcha a také další dvě střídání hostů byla vynucená. Orlt odstoupil s křečemi, Holub s pochroumaným kolenem. Čerství náhradníci pomohli zvednout Duchcovský tým, ten držel více míč na kopačkách, ale jeho akcím chybělo jakékoliv zakončení. Domácí se nikam nehnali, čekali na brejky. Když už se před hostující branku dostali, byli vážně nebezpeční, ale další gól už v zápase nedali a radovali se z nejtěsnější výhry a prvních bodů v krajském přeboru.

Duchcov tedy odjel s prázdnou a první body bude chtít vybojovat ve druhém kole, kdy doma hostí Blšany. Řada hráčů hrála na Střekově pod svoje možnosti, pochvalu zaslouží určitě nejstarší a nejmladší hráč na hřišti.Klaus Pohl v brance potvrzoval svoje přednosti po celých devadesát minut, osmnáctiletý Martin Šoufek na postu stopera pak  ukazoval velký potenciál, který v něm tříme. Pokud se k nim připojí i ostatní hráči, hra se pak určitě zvedne.