11. kolo, FK Duchcov : TJ Proboštov 2:5 (1:1)

• Branky: 12. Skurský 1:0, 41. Baran 1:1, 54. Blažek 1:2, 58. Memeti 1:3, 65. Pešula 1:4, 80. Knorr 2:4, 86. vlastní Skrčený 2:5
  • Žluté karty: 60. Skurský, 61. Kropáček - 81. Kopecký
  • Rozhodčí: Čáka - Fencl, Plzák
  • hráno 17.10 2015 od 14:30, Diváků 150

V jedenáctém kole Krajského přeboru zavítal do Duchcova okresní rival z Proboštova. Tomu se sezóně daří, je v horních patrech tabulky a to potvrdil i v zápase na hřišti posledního týmu tabulky. Duchcov nasadil do základní sestavy už čtvrtého gólmana od začátku ročníku, ani to ale k navýšení tříbodového zisku nevedlo. Podolskému však na inkasovaných gólech nelze připisovat podíl.

Domácí se hned v úvodu dostali před Račukovu branku, následně ale zatlačil Proboštov a vybojoval do páté minuty tři rohové kopy. První se ale trefili domácí, po kombinaci ve středu hřiště vyjel s míčem Moravec, poslal ho do vápna na Skurského a ten otevřel skóre. Gól domácí nabudil a na několik dalších minut převzali iniciativu. Ta byla ale jalová, pokud vystřelili, tak vedle nebo to Račuk pochytal. Postupem času se ale režie přesunula opět na kopačky hráčů Proboštova a po řadě nevyužitých příležitostí, kdy se výbornými zákroky prezentoval Podolský se mu povedlo vyrovnat. Po zahozeném domácím trestňáku následoval kontr Proboštovských, špatný odkop Hromádka na kopačku Bekakise,  který našel v šestnáctce Barana a ten s pomocí teče obránce Brejchy překonal Podolského. První poločas tak skončil nerozhodně.

Proboštovský trenér Jiří Engl sáhl o přestávce ke změně, na hřiště poslal obávaného střelce Blažka a ten se mu odvděčil gólem už po devíti minutách. Po zachycené rozehrávce Skrčeného dostal přihrávku do běhu a zakončním podél Podolského dostal hosty do vedení. To o tři minuty později pak navýšil Memeti po další zmatené rozehrávce, kdy se prosadil střelou za hranicí velkého vápna a bylo to rázem 1:3. V 65. minutě Proboštov zatloukl další gólový hřebíček, vedení favorita zvýšil po rohu Pešula. Duchcovu lze přičíst ke cti, že ani za tohoto stavu utkání nezabalil a snažil se o zkorigování stavu. Weber deset minut před koncem vystihl Proboštovskou rozehru, nákopem poslal dopředu dvojici střídajících hráčů a Knorr po Kropáčkově asistenci vyrovnal. Čtyři minuty před koncem pak stanovil konečný stav Proboštov gólkem na 5:2 ve svůj prospěch po průniku ze strany a střele, kdy se míč odrazil od Skrčeného do branky.

Vzhledem k dalším výsledkům konkurentů je nyní Duchcovský tým na posledním místě se šesibodovým mankem na Střekov, o bod výš jsou Loko Chomutov  a Modrá. Nyní bude naše mužstvo zajíždět do Žatce, který po mizerném startu zlepšil své výkony a nyní je desátý. Zápas se bude hrát v sobotu 24. října od 14:30.