12. kolo, Slavoj Žatec : FK Duchcov 4:1 (1:0)

• Branky:  25. Bešík 1:0, 49. Bešík 2:0, 74. Bešík 3:0, 78. Klinec P. 4:0, 89. Beneš 4:1
  • Žluté karty: 38. Zmrhal, 61. Hynek V., 79. Klinec F. - 59. Skurský, 80. Šoufek, 86. Beneš
  • Rozhodčí: Trégr - Sejkora, Oborník
  • hráno 24.10 2015 od 14:30, Diváků 100

Duchcovský tým cestoval k zápasu 12. kola už bez odstoupivšího trenéra Pohla, kterého do konce podzimní části nahradil jeho předchůdce a současně předseda klubu Erben. Ten při neúčasti osmi hráčů (Moravec, Orlt, Rédl, Skrčený, Janech, Holub, Velička st. a Berko, který již trénuje) vzal s výpravou i Sirovátku, jež se opět zapojil do přípravy. Žatecký tým se po špatném úvodu sezóny zvedá a po zápase s naším týmem má na svém kontě už pátý zápas bez prohry v řadě. Rozhodl o tom především ve druhém poločase.

První poločas byl z Duchcovské strany lepší druhého. I když byl Žatec podle očekávání aktivnější a nebezpečnější, měli hosté několik solidních šancí ke skórování. Především dvě šance Skurského měly ke gólu blízko. Domácí lépe kombinovali, zatímco Duchcov opět lehce přicházel o míč a tím zatápěl vlastní defenzivě. První větší šanci měli hosté v 9. minutě, kdy po domácím rohu se dostali do přečíslení, nedokázali ale přesně zakončit. O tři minuty na to se dostal do dvou šancí domácí tým. Bešík přetlačil po Zelinkově nákopu Brejchu, ale  Podolský jeho střelu vykryl, krátce nato mířila střela Žateckého hráče z hranice velkého vápna těsně nad branku. V 16. opět zasahoval po centru domácích před dotírajícím hráčem dobře Podolský, v 17. odolala jeho branka rohovému kopu. Následně se dostal do akce Duchcov, ale Skurský po Kropáčkově výzvě Weissera z dobré pozice nepřekonal. Stejný hráč o dvě minuty později vyzkoušel střelu z dvaceti metrů a míč šel jen centimetry nad břevno domácí branky. Skóre se poprvé měnilo ve 25. minutě po domácím rohovém kopu. Ten sice hostující gólman chytil, míč rozehrál do strany Weberovi, který ale nezvládl souboj se Sýsem. Ten přihrál do vápna na Bešíka, který se obtočil kolem Meisnera a střelou z pětky k tyči dostal Žatec do vedení. Ve 31. minutě zamířil pokus domácího Zelinky těsně vedle  a poté odvrátil Podolský další dobrý pokus Slavoje na roh. Další domácí možnost měl za další minutu Hankocy , který z úhlu minul vzdálenější tyč. Ve 38. minutě po zákroku na Knorra kopal Duchcov trestný kop z boku velkého vápna. Kropáčkův centrovaný míč ale nedokázali jeho spoluhráči umístit do branky. O střelu se ve 42. pokusil z otočky  Brejcha, ale míč šel hodně nad branku. První poločas tak skončil jednogólovým vedením domácího týmu.

Duchcov šel pochopitelně do druhé půlky se snahou vyrovnat. Tím kdo dal gól, byli ale opět domácí. Nejdříve ale nevyužil možnost hostující Kropáček, který dostal míč za obranu, sám se ale váháním vytlačil ze střelecké pozice až o míč přišel. Ve 49. minutě poslal po narážečce s V. Hynkem centr do šestnáctky P.Klinec a tam balon propadl k neobsazenému Bešíkovi a ten nedal Podolskému tvrdou ranou žádnou šanci. Za chvíli měl možnost hostující tým z přímého kopu patnáct metrů od branky, Velička se pokusil o signál s Kropáčkem, ale ten vůbec nevyšel. Další trestňák tentokrát z Kropáčkovy kopačky přinesl v 53. hlavičku Meisnera nad branku. Několik minut se pak nedělo celkem nic zajímavého, hra se odehrávala hlavně mezi šestnáctkami. Duchcov měl několik standardních situací, zkoušel i brejky, ale větší nebezpečí z nich nezaznamenal. Domácí působili nadále fotbalověji a v pohodě si drželi náskok. Pokud se dostali k zakončení, Podolský svůj tým držel. Duchcovskou hru nezměnil ani příchod Sirovátky namísto nevýrazného Veličky. Naopak v 74. minutě přišel Weber na půlce o míč, Sýs ho vyvezl, aby dal zpětnou přihrávku  Bešíkovi a Podolský byl proti jeho střele bez šance. A aby toho nebylo málo, za čtyři minuty rozehrál Zelinka trestňák na Petra Klince, ten obehrál Kropáčka a střelou k tyči zvýšil na 4:0. Poslední desetiminutovka pak domácím některými diváky požadovaného bůra nepřinesla. Naopak se čestné branky dočkali hosté, míč z Kropáčkova trestňáku propadl Weisserovi k střídajícímu Benešovi a Duchcovský gólman svůj start v roli útočníka „oslavil“ gólem.

Duchcov tedy v Žatci podlehl 4:1. I když ukazuje světlé momenty, zbytečně se utápí ve vlastních chybách. Další soupeř bude jeden z favoritů soutěže. Baník Modlany přijede do Duchcova v sobotu 31. října a a hraje se od 14 hodin.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.