2. kolo, FK Duchcov - FK Chmel Blšany 0:2 (0:1)

• Branky: 36. Böhm 0:1, 63. Zeman z PK 0:2
  • Žluté karty: 34. Holub, 62. Šoufek
  • Rozhodčí: Barva - Vlašič, Prágl
  • hráno 15.08.2015 od 15:00. Diváků 250

První domácí zápas a hned proti jednomu z horkých favoritů přilákal na tribunu Duchcovského stadionu více než dvě stovky návštěvníků. Neviděli špatný zápas. Domácí hráči se snažili, ale proti hráčům, kteří hráli vyšší soutěže, neměli nárok.

Trenér Duchcova Pohl udělal oproti prvnímu kolu dvě změny v základu. Od začátku šli hrát Meisner s Kropáčkem, pouze na lavičce začali Orlt se Skurským. K dispozici vůbec nebyl z důvodu dovolené Skrčený. Blšany vedené exligisty Marcelem Ličkou a Josefem Němcem od začátku ukazovaly, že přijely pro tři body a domácí branku ohrožovali téměř každou akcí. I Duchcovští ale v prvních minutách ukazovali, že nehodlají jen bránit a hned ve druhé minutě se po spolupráci se Sirovátkou atakoval Jíchu Rédl. Blízko nadějnému zakončení pak v dalších minutách byli Kropáček a střelou také Brejcha, který mířil do boční sítě. Blšany zvyšovaly obrátky a roztočily na Duchcovské půlce kolotoč akcí a šancí. Domácí odolávali 36 minut, než se trefil po přihrávce od Hrušky tvrdou ranou z pěti metrů Böhm a dostal Chmelaře do vedení. Tento stav vydržel až do konce první půlky, i když měli Blšany další šance.

Do druhé půlky posla trenér Pohl Orlta místo unaveného Rédla, na němž se dost projevil přechod z 1.B třídy. Pokračovalo se tak, jak se před přestávkou skončilo. Hostující tým neustále v blízkosti pokutového území Duchcova, který ale dobře a zodpovědně bránil, a tak další gól nepřišel ze hry,  ale po ruce v pokutovém území. Míč si postavil na penaltu Zeman a bezpečně ji tvrdou ranou proměnil. Duchcov se nevzdával ani za dvoubrankového manka a stále se pokoušel dostat na dostřel Jíchovy branky. Přímý kop nevyšel, osm minut před koncem pak Skurský jako první za dva zápasy trefil branku, pěknou střelu ale Jícha chytil. Blšany vyhrály zápas 0:2 a zcela po právu odvezli z Duchcova tři body. Domácí se ale nemusí za předvedený výkon stydět, odešli ze hřiště se vztyčeno hlavou. Blšany jsou po minulé zachranářské sezóně letos jiný level a  ukázali, že letos mohou mířit hodně vysoko.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.