4. kolo, Jiskra Modrá : FK Duchcov 3:1 (3:0)

• Žluté karty: 51. Sýkora, 90+4. Kratochvíl - 47. Vosátka, 79. Skurský, 90. Kropáček
  • Rozhodčí: Mecl M. - Šmíd, Doubek
  • hráno 31.08.2015 od 17:00. Diváků 120

Duchcov neuspěl ani na čtvrtý pokus a v Modré prohrál o dva góly

Trenér Pohl pořádně zamíchal sestavou, v níž úplně vynechal Sirovátku a chyběli také Novák (nemoc) s Moravcem (práce). K premiéře nastoupil mladičký Weber, získaný z Teplického dorostu  Pohlovi svěřenci nezačali špatně a v úvodu se dostali na dostřel branky Modré, nedokázali ji ale vážněji ohrozit. Domácí se naopak hned z první střely na Benešovu branku dostali do vedení. Čapek dostal jen chvilku prostoru a jeho střela z 15 metrů skončila v síti. Reagovat mohl Rédl, přímý kop ale poslal gólmanovi. V 16. minutě napřáhl na dvaceti metrech Pazdera a domácí šli do dvougólového náskoku. Duchcov měl výbornou šanci ve 24., kdy po rohu domácích získal a vyvezl míč Rédl, poslal na zteč Veličku, ten ale nedal, podobně jako z následující dohry Skurský. Ještě blíž byli hosté úspěchu ve 29., kdy měli sérii rohových kopů, čtyřikrát vystřelili, ale vždy trefili gólmana Kratochvíla nebo jeho spoluhráče. Zákonitě přišel trest. Ve 40 minutě po akci Modré neuhlídali Duchcovští v šestnáctce Žáka a bylo to 3:0, což byl i poločasový výsledek.

Do druhé půlky nenastoupil pro nevolnost Meisner. Byla to už druhá vynucená změna po zranění výborně hrajícího nováčka Webera ze 38. minuty. Duchcovští hráči se snažili o kontaktní gól, byli aktivnější ale i přes několik nadějných příležitostí se jim to dlouho nedařilo. Jejich akcím chyběla finální fáze. Také Modrá jednou protáhla Beneše, ten už se ale překonat nenechal. Až v 70. minutě se prosadil v šestnáctce Brejcha a vykřesal hostům ještě jiskřičku naděje. Více se už ale nepovedlo, domácí vedení udrželi  a Duchcov musí na první body ještě počkat.

V dalším kole se představí naši hráči podruhé doma. K okresnímu dermu derby přijede ambiciózní Bílina. Tým v létě opustil záložník Vlasák do Ledvic a před týdnem gólman Vondráček do Modlan, přišli bratranci  Tůmové, z Obrnic přišli bratranci Tůmové a z Krupky Watzka. Po penaltové výhře v Blšanech předvedla Bílina nevídaný obrat doma proti Srbicím a na svém kontě má po čtyřech kolech osm bodů za dvě výhry a jednu výhru na penalty. V utkání může dojít k zajímavosti. V Bílinském dresu může nastoupit Klaus Pohl. Ano, právě ten, který sezónu začal v Duchcovském dresu a po návratu Beneše a vypršení minimální doby pro hostování požádal o uvolnění do týmu, kde strávil většinu kariéry.