5. kolo, FK Duchcov : FK Bílina 1:2 (1:1)

• Žluté karty: 2. Vosátka, 71. Skurský, 77. Šoufek, 81. Rédl - 40. Pohl, 47. Bečvařík, 71. Tůma F.
  • Rozhodčí: Zavadil - Meder, průša
  • hráno 05.09.2015 od 15:00. Diváků 270

Derby rozhodli hosté za minutu dvanáct

Tak bohužel. I z pátého duelu v krajském přeboru odešli naši hráči poraženi. V derby zápase s Bílinou sahali po bodu, nakonec ale gólem v poslední minutě rozhodl Bílinský Kotěšovský.

Duchcovský útočný post obsadil tentokrát exBílinský Novák, poprvé hrál letos v základu Vebr. Trenér Bíliny Kovačka nasadil hned při první příležitosti do branky Pohla, který první dvě kola odchytal právě za Duchcov a naopak mu chyběl zraněný Kamil Tůma.  Oba týmy se od začátku snažily o útočnou hru a tak se hrálo nahoru dolů. Duchcov měl velkou příležitost ve 13. po výborném průniku obránce Skrčeného, Kde Pohl odvracel na roh. Bohužel o pár okamžiků později padl gól na druhé straně. Na pravé straně získal míč František Tůma a po pár krocích s ním prostřelil Beneše u přední tyče.  Od této chvíle se zvyšovalo nebezpečí před Duchcovskou brankou minuty od minuty. Ve 23. minutě úspěšné zakončení Kotěšovského zhatil odmávaný ofsajd. Duchcov se dobře bránil Bílinským ataků a vyrážel do protiútoků. Ve 35. minutě nevyšla v dobré pozici hlavička Webera po centru Orlta a ve 40. vyhrál Rédl běžecký souboj s obráncem a šel sám do vápna, kde ho srazil Pohl. Rozhodčí ho překvapivě ocenil pouze žlutou kartou a nařídil penaltu. Tu Pohl Novákovi vyrazil na tyč. Míš se odrazil zpět k Novákovi a ten o druhou tyč konečně zavěsil. První poločas skončil tedy nerozhodně a do druhé půlky šla Bílina se třemi novými hráči.

Pokud byl hostující trenér o přestávce se svým týmem nespokojen, tak po změně stran musel mít důvodů ke spokojenosti ještě míň. Duchcov začal soupeře přehrávat a bylo ho najednou plné hřiště. Ale branka mu souzena nebyla, a že několik velmi dobrých příležitostí měl. Bílina nehrála druhou půlku dobře, ale i ona měla především díky svým dvěma útočným hrotům stálým nebezpečím pro Beneše. Když už se zdálo, že zápas zakončí penalty, přišel nečekaný šok. V 89. minutě zakončil úspěšně  akci hostující  Kotěšovský a rozhodl, že body poputují  do Bíliny.

Duchcov nyní bude zajíždět dvakrát ven. Ve středu hraje pohár v Lomu a v sobotu pak v šestém kole nastoupí v Hrobcích. Trenérem (někdy hrajícím) je jedna z legend Teplického fotbalu Marian Řízek. Zápas se bude hrát v sobotu od 10:15 a snad už zde Duchcov zlomí to prokletí.  Zápas s Bílinou ukázal stoupající kvalitu, i když to stále ještě není ono a to především v útočné fázi.