14. kolo, SK Štětí : FK Duchcov 7:2 (3:2)

• Branky:  9. Skurský 0:1, 33. Knorr 0:2, 35. vlastní Brejcha 1:2, 37. Mencl 2:2, 45. Stejskal 3:2, 67. vlastní Vrkoslav 2:4, 72. Slanička 2:5, 75. Tichý 2:6, 83. Kucler 7:2
  • Žluté karty: 0 - 36. Knorr, 42. Kropáček, 84. Skurský
  • Rozhodčí: Trojan - Mareš, Bouma
  • hráno 7.11. 2015 od 10:15,  Diváků 150

Duchcovský tým odjížděl týden po domácím propadáku na hřiště prvního týmu tabulky. Trenér Erben měl hodně těžké skládání sestavy. Chyběla mu čada hráčů. Některé nepustila nemoc či trvající zranění (Moravec, Meisner,, Hromádko, Holub, Janech, Vebr, Velička ml., Berko) jiní museli být v práci (Beneš, Skrčený, Velička st.). Proto kouč a předseda v jednom ocenil pomoc momentálně nehrajících Vrkoslava a Bednáře i obětavost Orlta, který odehrál zápas v horečkách. Na lavičku se navíc posadil čtyřicetiletý starší Kropáček. Moc se tedy od slátané sestavy čekat nedalo. Ale zápas začal nečekaně dobře....více v reportáži, kterou jsem s dovolením převzal z webu SK Štětí

(sk steti) V letošním posledním domácím zápase nás čekal nováček soutěže, který v dosavadním průběhu sezóny získal pouhé 3 body a patří mu poslední 16. místo tabulky. Kolektiv našeho mužstva před týdnem podruhé v sezóně prohrál, nečekaně na hřišti dalšího nováčka Srbice. Mužstvo stálo před úkolem potvrdit úlohu jasného favorita a navíc i vyléčit bolístky z posledního jiý zmiňovaného utkání. Po 5 minutách to na hřišti vypadlo, že je jen otázkou času, kdy otevřeme skóre. Slanička po zpětné přihrávce z hranice velkého vápna vystřelil do oblak, kde málem trefil ptáky odlétající do teplých krajin. Stejně tak neúspěšný byl i Belák, který postupoval sám na brankáře. Pak však přišla 9. minuta a překvapeni byli všichni. Hlavně však Mencl, když si nechal ukopnout balón, v domnění, že už je za brankovou čarou a po přihrávce na Skurského to bylo 1:0 pro hosty. Štětí i nadále drželo míč pod kontrolou a mockrát jsme ho soupeři nepůjčili. Co to však bylo platné, když střele Slaničky z velké dálky chyběl metr a trestný kop zahrávaný Stejskalem zastavila hradba obránců. Postupně se naše kopačky začala vkrádat nervozita. Nejlépe to poznal Šimral, který namazal míč na kopačku soupeře a po rychlé rozehrávce a střele Knorra musel Michovský pro míč do sítě podruhé. To už si velká část diváků začínala myslet, že se chystá velké překvapení. Naštěstí pro nás si ve 36. minutě míč po centr Kuclera ve snaze odvrátit ho do bezpečí poslal do vlastní branky Brejcha a bylo to už jen 1:2 z našeho pohledu. Za další 2 minuty, to už byl za zraněného Ransdorfa na hřišti Poráč, se odehrál situace podobná té, kdy jsme inkasovali první branku my. Také z brankové čáry poslal míč před branku Mencl, kde si ho jeden z hráčů soupeře srazil do sítě na 2:2. Opojné chvíle našeho mužstva pokračovaly ve 36. Minutě. Klid po zaběhnutí za obránce zacoval Belák, když před tím využil důrazu Tichého, který málem přišel o tričko, a šli jsme do vedení 3:2. Velká úleva byla slyšet na celém stadionu. Ještě do poločasu mohl náskok zvýšit Stejskal, ale jeho hlavička přesnost neměla. Do druhé poločasu jsme vyběhli ve snaze co nejrychleji vstřelit další góly a přinést do zápasu uklidnění. Houževnatě bojující soupeř však dlouho odolával. Neujala se střela Stejskala v 56. minutě, když branku vysoko přestřelil. Uklidnění přinesla minuta 67. minuta, když po jednom z mnoha centrů před branku Duchcova si hosté vstřelili druhého vlastence, který znamenal zvýšení našeho náskoku na 4:2. Tím nešťastníkem byl Jindřich Vrkoslav. Konec zastřelování zakončil Slanička v 72. minutě, když nádhernou nechytatelnou střelou přímo pod víko zvýšil naše vedení už na 5:2. Hosté rezignovali a na jejich branku se začal valit jeden útok za druhým. V 73. minutě těsně před Tichým míč jen tak lehce povyskočil a to bylo asi tím důvodem, proč netrefil opuštěnou branku. Vynahradil si to o minutu později, když parádně přehodil brankáře Podolského, který jenom sledoval, jak míč míří do jeho sítě pošesté. Další tutovku a o další branku se připravil Belák, když hlavičkoval těsně vedle. Zívající branku netrefil Hrdý. Ani třetí velká šance v rychlém sledu za sebou v 81. minutě neskončila brankou, protože míč po střele Tichého se zastavil o tyč. Sedmé branky jsme se ale přeci jenom dočkali. V 83. minutě Kucler velmi dobře viděl, že brankář čeká přihrávku, tak ho překvapil dobře mířenou střelou k bližší tyči na konečných 7:2.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.