3. kolo, Sokol Srbice : FK Duchcov 3:1 (1:1)

• Branky: 10. Malec 1:0, 45. Brejcha 1:1, 69. Jelen 2:1, 83. Kuncl 3:1
  • Žluté karty: 26. Jelen, 79. Partík - 36. Holub, 44. Meisner, 51. Hromádko, 67. Rédl, 73. Sirovátka, 81. Knorr
  • Rozhodčí: Sejkora - Oborník, Tégr
  • hráno 22.08.2015 od 11:00. Diváků 140

Ani třetí zápas Duchcovskému týmu nepřinesl body a ze Srbic si odvezl zaslouženou porážku 3:1.  Domácí si tak připsali historicky první body v krajském přeboru.

Trenér Duchcova Pohl měl starosti už při skládání sestavy. Vebr se Skrčeným jsou na dovolené, Novák si v týdnu přivodil zranění ramene a Šoufek nestihl dorazit po noční. Navíc chyběl z pracovních důvodů i jmenovec trenéra Klaus Pohl a do branky šel poprvé po zranění Beneš. Domácí postrádali zraněného gólmana Diveckého a kvůli práci útočníka Konečného. Naopak nečekaně nastoupil se sebezapřením útočník Malec, zraněný v neděli v Modré. Právě on se stal jedním ze strůjců Srbického úspěchu.

Podle očekávání začal zápas Srbickým náporem, ale Duchcov se nenechal a první minuty byly vyrovnané a šance byly na obou stranách. Už v desáté minutě ale změnil vývoj zápasu ve svůj prospěch domácí tým. Kulhánek z přímého kopu perfektně posadil míč na hlavu naskakujícího Malce a ten otevřel skóre zápasu. Duchcov byl zaskočen, ale snažil se vyrovnat. Stále však byla vyšší aktivita a vůle na straně domácího týmu, který Pohlovy hráče do vážnějších situací nepouštěl. Střelecky se činil především Rédl, mušku ale přesnou neměl. Šanci měli i ranou po zemi Holub a pálící Sirovátka, který vyslal míč do břevna, od nějž se odrazil na zem těsně před brankovou čáru. Srbický tým táhl za zvýšením především výborně hrající Kulhánek, zdatně mu ale sekundovali další. Petr Beneš v brance se při své obnovené premiéře měl co činit a několika skvělými zákroky držel svému týmu naději. Když už se chýlil první poločas ke konci, přišlo trochu nečekané vyrovnání. Po akci v šestnátce mužstva přestala hrát v domění, že rohodčí pískne penaltu. Míč měl zrovna na kopačce Brejcha, který ho poslal do branky a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu.

Krátce po zahájení druhé půlky stáhl trenér Pohl ze hřiště unaveného Moravce a došlo k přeskupení některých postů. Hra se stále přelévala z jedné strany na druhou. Nutno ale dodat, že zatímco Srbické akce byly přímočaré, tak Duchcovská hra byla stále kostrbatá a nejistá. I přesto měli hosté některé šance. Průnikem se snažil prosadit Holub, střelou Rédl, ale nic z toho nebylo. Na druhé straně po Skurského chybě  pálil Malec do boční sítě a v 69. minutě se dostali domácí podruhé v zápase do vedení. Kapitán domácích Jelen si v šestnátce ze zmatkující obrany udělal doslova dobrý den a pohodlně skóroval. Duchcovský kouč poslal do hry třetího útočníka, vysunul i Meisnera, ale k ničemu to nevedlo. V 76. minutě předvedl další reflexivní zákrok Beneš, ale v 83. už nestačil a lovil míč potřetí z branky po parádní ráně Kuncla do šibenice.  Poslední minuty už nic jiného nepřinesly a tak si Duchcov musí na první body v krajském přeboru ještě počkat. Po pravdě ale je třeba přiznat, že předváděné výkony některých hráčů zatím zůstávají za očekáváním.

Další zápas sehrají Duchcovští opět venku. V neděli se vydají do Modré a k dispozici už bude jedna nová tvář. Jde o talentovaného sedmnáctiletého hráče, který může hrát v záloze či obraně a přechází k nám na hostování z Teplického dorostu. V jednání je i jeden útočník, tady je to ale teprve na začátku.