15. kolo, FK Duchcov : Český Lev Neštěmice 1:6 (1:3)

• Branky:  6. Martínek 0:1, 16. Soukup 0:2, 26. Krok 0:3, 32. Meisner 1:3, 48. Růžička 1:4, 52. Soukup 1:5, 62. Soukup 1:6
  • Žluté karty: Meisner - 0
  • Rozhodčí: Nedvěd - Krutina, Zavadil
  • hráno 14.11. 2015 od 13:30,  Diváků 80

Fotbalový podzim skončil v Duchcově patnáctým kolem, kdy přijel poslední soupeř. Tím byly osmé Neštěmice a čekalo se, codomácí tým předvede po sérii vysokých porážek tentokrát. Popravdě nepředvedl vůbec nic. Na týmu leží z neúspěšného tažení přeborem deka a bylo to znát z každého souboje. Hosté předváděli konsolidovaný výkon a od začátku si šli pro tři body. Skóre načal už po šesti minutách Martínek, který zblízka přehodil Podolského, za deset minut pak zvýšil svbým prvním gólem v zápase Soukup. Ve 26. minutě vstřelil třetí gól Krok a na něj za chvíli reagoval snížením hlavou domácí kapitán Meisner, který tak oslavil svůj návrat po dvou zápasech gólem. Ve 35. minutě potěšil domácí příznivce alespoň trochu gólman Podolský, který Hůlovi chytil pokutový kop a protože už další gól v první půli nepadl, šlo se do kabin za stavu 1:3.

Hned po třech minutách druhé půlky trefil Růžička a Podolský lovil míč počtvrté ze své sítě. Konečnou podobu zápasu, který byl jasně v režii neštěmického týmu,daly dva góly vysokého Soukupa. Ten tak v zápase dovršil hatricku a rozhodl o konečném výsledku 1:6

Hodnocení:

Z našeho pohledu můžeme být rádi, že už podzim skončil. Krajský přebor se ukazuje nad síly našeho mladého týmu. Ten má sice perspektivu, ale postup přišel dle našeho mínění příliš brzo. Když nepočítáme často pracovně zaneprázdněné hráče Moravce a Sirovátku a veterána Veličku, tak kromě Meisnera s Holubem (*88) jsou všichni hráči ročník 1990 a mladší. Tým loni posílili vyšlí dorostenci, letos je následovali další..a někteří ještě dorostenci jsou. Navíc po postupu nepřišly výraznější posily se zkušenostmi, z několika důvodů mimo byl střelec Sirovátka a tak byl mladý tým hozen do vody, kde však od začátku šlape vodu a jeho vyhlídky pro jaro nejsou dobré. Neklesáme však na mysli.

Co dál? Odchod oznámil Weber, který míří do Proboštova a pokračovat nebude ani Rédl, který se vrací do Kopist.. I přes zájem okolních klubů o další hráče zatím nikdo jiný ukončení Duchcovského angažmá neoznámil. Trenér Erben, který s největší pravděpodobností u týmu zůstane, už ale nepočítá s Janechem a někteří hráči mají šanci o své platnosti pro tým ho přesvědčit v zimní přípravě. Do ní je pozváno několik nových i staronových hráčů. Cílem pro jaro nebude soutěž zachránit za každou cenu. Chceme hlavně přes zimu postavit opět funkční a konkurenceschopný tým, který šlape a drží spolu. Kde jsou hráči, kteří si váží toho, že můžou hrát za Duchcov a že hrají krajský přebor.  Aby to byl tým a ne sdružení regionálních hvězdiček. Aby jarní část odehrál se ctí a ve vší vážnosti. Pak se může stát cokoliv, třeba i ta záchrana..

Zimní příprava začne 5. ledna.

fotogalerie ze zápasu od Alči zde

poznámka k vidozáznamu: Bohužel nás v úvodu zlobil notebook a tak máme záznam až o 16. minuty za stavu 0:2...posuňte si záznam na 6. minutu...omlouváme se.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.