26. kolo, TJ Proboštov : FK Duchcov 5:0 (1:0)

• 43. Baran 1:0, 48. Hromádko vlastní 2:0, 53. Pešula 3:0, 56. Pešula 4:0, 77. Pešula 5:0
  • Žluté karty: 0:3
  • Rozhodčí:  Doubek - Mecl M., Provazník
  • hráno 21.5. 2016 od 17:00,  Diváků 140

Ještě pět zápasů zbývalo před sobotním duelem v Proboštově Duchcovskému týmu v letošním Krajském přeboru. V nich povede mužstvo nově zvolená dvojice trenérů Pešek, Köhr. Prvním ze zápasů bylo derby na hřišti druhého týmu tabulky. Do něj nastoupili naši hráči pouze v deseti, když se na poslední chvíli omluvili nemocní Knorr a Kropáček a vůbec nedorazil Boho. S neúčastí dalších se počítalo již delší dobu. Domácí v kompletní sestavě byli vysokým favoritem zápasu a Proboštovští fanoušci byli zvědaví na další gólový příděl v Duchcovské brance a uzavírali tipy na střelce sté inkasované branky na našem kontě.

To co Peškovi svěřenci v zápase předvedli však notně překvapilo všechny a potěšilo Duchcovské příznivce. Výkon plný nasazení a obětavosti sice nakonec k bodům nevedl, ale zasloužil vysoké uznání. Hráči se před novým vedením chtěli ukázat v tom nejlepším světle a to se jim myslím povedlo. Proboštovským trvalo celách 43 minut, než svou útočnou převahu zúročili v první gól, když několikrát mířili nepřesně anebo hostující defenziva úspěšně atak ubránila. Dvě minuty před koncem se ale prosadil neuhlídaný Baran a do přestávky šli domácí s hubeným jednobrankovým vedením.

Zvýšené úsilí domácích, kteří sestavu během pauzy okysličili jednou změnou se dočkalo odměny hned v úvodu druhé půlky, když po dvou minutách  zvýšil vedení Pešula s přispěním obránce Hromádka hlavou po rohovém kopu. Teplický odchovanec a bývalý hráč Ústí nebo Brozan Martin Pešula se pak stal hrdinou zápasu. V 53. minutě opět po rohovém kopu zvýšil náskok na 3:0, za tři minuty pak po centru na zadní tyč přidal hlavou do Mrázovy branky čtvrtý úder. Na pátý gól si museli domácí počkat do 77. minuty. Mezitím se ale dostal Duchcov do dvou solidních šanci, nejprve se na branku řítil Šoufek, ale neuspěl, poté Berki tvrdou ranou z přímáku vyprášil Račukovy rukavice. Třináct minut před koncem vypálil Memeti, Mráz vyrazil pouze před sebe a Pešula dokončil svůj střelecký účet a stanovil i konečný výsledek celého zápasu. Zároveň se stal tím, kdo dal našemu týmu gól číslo 100.

Duchcov tak prohrál v Proboštově 5:0 a v dalším zápase přivítá doma rozjetý tým Žatce, kdy bude chtíít potvrdit slibný výkon a konešně po dlouhé době skórovat.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.