17. kolo, FK Chmel Blšany : FK Duchcov 6:1 (4:0)

• Branky:  11. Böhm 1:0, 16. Böhm z PK 2:0, 24. Gajecký 3:0, 35. Gajecký 4:0, 62. Böhm 5:0, 69. Skrčený 5:1, 87. Homola 6:1
  • Žluté karty: 1 - 4
  • Rozhodčí: Růžička - F. Černý, Plzák
  • hráno 19.03 2016 od 10:30,  Diváků 85

Ve druhém jarním kole se Duchcovský tým jel pokusit o zázrak na hřiště druhého týmu tabulky. Blšany oproti podzimu opustil brankář Jícha, trenér Marcel Lička naopak přivítal v kádru svého bratra Maria (příchod z Polska) a z Dukly Praha útočníka Gajeckého. Trenér hostujícího týmu Erben udělal jednu vynucenou změnu, když s vazy zraněného Hromádka nahradil v sestavě Moravec. Mezi tyče se tentokrát postavil Mráz a ten od začátku čelil nájezdům Blšanských hráčů. Zkušenosti a kvalita byly celkem podle očekávání na straně exligové vísky. Poprvé se prosadili domácí v 11. Minutě, kdy po centru zleva první střelu Mráz vyrazil k Böhmovi a ten stejně jako na podzim otevřel skóre zápasu.  Stejný hráč pak za pět minut zvýšil vedení úspěšnou exekucí penalty za zákrok Meisnera. Ve 24. minutě zvýšil na 3:0 první trefou v Blšanském dresu Gajecký, po rohovém kopu poslal do branky od tyče odražený míč. A druhou trefu si připsal už brzy, ve 35. utekl Šoufkovi, další beci nestihli vysokého útočníka zblokovat a bylo to o čtyři branky. Tímto výsledkem první poločas skončil, ale nemusel. V závěru první půle se do velké šance dostal i Duchcov, ale po Berkiho centru Kropáček zakončil nepřesně.

Druhý poločas dopadl pro naše hráče o poznání lépe. Začali se více pohybovat, i nervozita už nebyla taková a několikrát se dostali na dostřel branky Chmelařů avšak bez jakéhokoliv zakončení. Opět byly na vině především nepřesné přihrávky. Domácí už celkem pochopitelně nehráli s takovým nasazením a snažili se zápas si užít kombinačními akcemi. V 62. minutě se potřetí v zápase prosadil Böhm. Čisté konto sebral Stehnovi v Blšanské brance Skrčený, který získal míč na půlce a povedené sólo, kdy prošel přes několik hráčů, úspěšně zakončil. Stav zápasu uzavřel tři minuty před koncem Homola opakovanou střelou a zápas druhého s posledním skončil přesvědčivou výhrou favorita 6:1.

Blšany si tak po prohře v Srbicích spravily náladu, Duchcov na první jarní body musí počkat. Další příležitost má v následujících dvou kolech, kdy doma hostí nejprve právě Srbice a o týden později opět na domácím hřišti Modrou.