29. kolo, FK Duchcov : SK Štětí 1:3(0:2)

• 2. Tichý 0:1. 3. Belák 0:2, 62. Slanička 0:3, 84. Berki 1:3
  • Žluté karty: 3:1
  • Rozhodčí: Plzák - Fencl, Černý F.
  • hráno 11.6. 2016 od 15:00,  Diváků 70

Duchcovský tým se představil v tomto ročníku naposledy doma. I vzhledem k probíhajícím městským slavnostem zavítalo na stadion méně diváků a ti viděli boj domácích, kterých vyrukovalo na přeborníka soutěže pouze deset. A kdo odešel po pěti minutách, že se na vraždění neviňátet nemůže dívat, byl konečným výsledkem asi překvapen. Hrdinský a bojovný výkon Peškových svěřenců k bodům sice nevedl, ale nasazení v zápase je příslibem do budoucnosti.

Dovolím si převzít text reportáže ze stránek našeho soupeře:

"Poslední letošní venkovní zápas na hřišti posledního týmu tabulky jsme začali lépe než se dalo vůbec očekávat. Hned při 1. útoku se s míčem dlouho neseznamoval Tichý, opřel se do něj z dobrých 20 metrů a 48. letý brankář domácích Velička šel lovit do vlastní sítě. 1:0. Ve 3. minutě si zase hezky sběhl mezi 2 obránce Belák a bylo to už 2:0 pro Štětí. Dobrý základ na vylepšení skóre. Navíc Duchcov hrál pouze v deseti. Více hráčů k dispozici neměl. Brzy mohl zvýšit svojí druhou brankou na 3:0 Tichý, ale brankář si poradil. Utkání dostalo jasnou vizi. Domácí se zakopali na vlastní polovině a my jsme se snažili zákopy překonat. Domácí se k 1. vážnějšímu ohrožení naší branky dostaly až po střele Berkiho ve 25. minutě, které byla ale hodně nepřesná. Postupně naše hra upadala do stereotypu a diváci se začínali nudit. Až teda na krásný centr Slaničky, který posadil míč na hlavu Beláka, který k naší smůle dobře netrefil. V závěru poločasu se domácí dostali několikrát i do našeho pokutového území a vypracovali si i 2 rohy v řadě. V nástupu do 2. poločasu jsme chtěli domácí opět překvapit a definitivně rozhodnout. Belák však místo střely hledal ještě spoluhráče, ale přihrávka byla nepřesná. Obrovskou šanci snížit náš náskok na jednu branku měl Duchcov v 55. minutě, ale báječným zákrokem mu radost překazil Michovský v brance. Jednu z mála střel mezi 3 tyče soupeře, kterou jsme během zápasu vyprodukovali, byl pokus střídajícího Lelka. Gólman míč vyrazil. Po hodině hry jsme se přeci jenom dalšího gólu dočkali. Odražený centr se dostal zpátky ke Slaničkovi a napodruhé už mířil do branky na 3:0. Tutovku na kopačce měl i Tichý, ale naložil s ní macešsky a branku vysoko přestřelil. V dobrém střeleckém postavení se neprosadil ani Belák v 73. minutě a navíc musel pro zranění opustit trávník. To už se pomalu začal blížit konec zápasu a času na to, že se dnes dostaneme do herní pohody, už moc nezbývalo. Malák ještě vysoko přestřelil a Stejskala z volného přímého kopu vychytal brankář. 5 minut před koncem se dočkali domácí. Míč po volném přímém kopu Berkiho proklouzl Michovskému mezi prsty a bylo to 3:1. V úplném konci domácí mohli dokonce ještě snížit na rozdíl jen jedné branky, ale nestalo se tak.

Tři 3 body do letošní bohaté sbírky jsme si připsali, ale na výkon v dobrém vzpomínat nebudeme.  Úvod byl skvělý, ale 2 rychlé góly nám možná více uškodily než pomohly. Herně jsme se trápili a chyb v rozehrávce bylo hodně. Na druhou stranu bylo vítězství zasloužené a herní kvalita byla na naší straně. Někdy přijdou i takové zápasy"

Fotogalerii najdete zde (v průběhu neděle)

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.