7. kolo, FK Duchcov : AFK Loko Chomutov 3:0 (2:0)

• Červená karta: 56. Sedlák (po 2. ŽK)
  • Rozhodčí: Vlašič - Prágl, Trutnovský
  • hráno 19.09.2015 od 15:00, Diváků 160

První body zjistil Duchcovu v soboji posledních benjamínek Weber

Duchcov se dočkal prvních bodů v souboji dvou posledních týmů tabulky. Díky výhře tak přepustili místo u dna milerádi svému soupeři z Chomutova.

Trenér Pohl dal tentokrát v brance přednost veteránu Veličkovi a ten se mu odvděčil skvělým výkonem. Právě on držel svými zákroky domácí tým ve hře. Duchcov sice od deváté minuty vedl, Vebr od postranní čáry našel přesným pasem nejmladšího hráče na hřišti Webera a ten umístěnou střelou otevřel skóre. Byli to ale hosté, kdo měl více ze hry.  Domácí obrana se měla co ohánět, Chomutovská hra byla přesnější a údernější, ale nepřesná muška i matador v brance byly příčinou toho, že gól ne a ne přijít. Naopak Duchcov vytěžil z minima maximum, z druhé šance v prvním poločase dal druhý gól. Na půlce získal  balon Moravec, posunul na Webera, který vyhrál běžecký souboj s Chmelanem a podél vyběhlého Plochého zvýšil vedení Duchcova na poločasových 2:0.

Chomutov  šel do druhé  půlky s ofenzivními choutkami a snahou zkorigovat stav zápasu. Po jedenácti minutách mu ale rozhodčí po druhé žluté vyloučil Sedláka a Duchcov měl náhle přesilovku. Tu využil za chvíli po necelé minutě střídající Kropáček, který proměnil přihrávku za obranu od Skurského. Posledních třicet minut se hrálo už víceméně jen na branku oslabené Lokotky, další i stoprocentní  šance už ale zůstaly nevyužity.

Další zápas sehraje Duchcov už ve středu 23.9, kdy v Poháru Ústeckého kraje jede do Obrnic. V Krajském přeboru pojede také ven, dalším soupeřem bude v sobotu od 16:30 okresní rival Krupka.