6. kolo, SK Hrobce : FK Duchcov 4:2 (3:0)

• Žluté karty: 71. Hendrich - 54. Rédl, 65. Šoufek, 66. Vebr, 67. Skurský
  • Rozhodčí: Krutina - Zavadil, Nedvěd
  • hráno 12.09.2015 od 10:15. Diváků 80

Duchcov v Hrobcích za dvacet minut třikrát inkasoval a z toho se nevyhrává

Duchcovský tým pokračuje v sérii porážek a také ze šestého kola odešel se svěšenými hlavami. Hrobce rozhodli o své výhře už v prvním poločase, kdy do Benešovy branky poslali míč třikrát už za dvacet minut. Přitom Duchcov začal aktivně, do zakončení se sice nedostal, ale tlačil se k domácí šestnáctce. Naopak Hrobce využily hned první příležitost, když se po standardce prosadil v 11. minutě Brandejs. Dvě minuty na to zvýšili domácí po akci středem a ve dvacáté přetlačil po straně Kala Brejchu a přihrál do odkrytého prostoru u zadní tyče zakončujícímu Jakubu Slavíčkovi, který dal i ten druhý gól. Poté ještě několikrát domácí zahrozili, ale Beneš už se překonat nenechal. Duchcov se dostal k vyzkoušení pozornosti Kysely až v závěru první půlky. První Orltův pokus šel nad branku, druhý po zemi gólman domácích kryl.

Hosté se po přestávce snažili s výsledkem něco udělat a jejich hra se zlepšila. Výsledkem bylo snížení na rozdíl jednoho gólu, když nejprve protlačil míč ve skrumáži do branky Šoufek a poté se po výborné akci a přihrávce Rédla trefil o břevno mladíček Weber. Oba střelci dali svou první mistrovskou braku v Duchcově. Bohužel poté zvýšil na 4:2 zkušený Mikas, který pár minut před tím vystřídal střelce dvou branek Slavíčka a s tím už Duchcovský tým nic neudělal.

Duchcov je tak i po šestém kole na dně tabulky bez zisku jediného bodu a jeho situace se zdá být vážná. Ano, samozřejmě lze oponovat, že zbývá ještě hodně zápasů do konce soutěže. Ale nejde si nevšimnout chování některých hráčů na hřišti, které má k zodpovědnému přístupu k zápasu hodně daleko. A bez něj to půjde hodně těžko. V dalším zápase přivítá Duchcov v sobotu rovněž tápající Loko Chomutov, který v 6. kole podlehl doma Srbicím a vedení klubu, realizační tým a hlavně samotní hráči mají nyní týden na to, aby se situace v týmu uklidnila. Bez disciplíny, respektu k druhým  a zodpovědného přístupu to prostě nejde.