30. kolo, FK Český Lev Neštěmice : FK Duchcov 9:1 (3:0)

• 10. Klier 1:0, 23. Růžička 2:0, 44., Paseka 3:0, 47. Paseka 4:0, 60. Berki 4:1, 65. Růžička 5:1, 69. Stehlík 6:1, 70. Růžička 7:1,  73. Růžička 8:1, 80. Stehlík 9:1
  • Žluté karty: 0:0
  • Rozhodčí: Novotný Jar. ml. - Menšík, Šifalda
  • hráno 18.6. 2016 od 15:00,  Diváků 70

Tak a je dohráno. Sezóna klopýtání Krajským přeborem skončila. Tým se po roce vrací do 1.A třídy a nyní se bude čekat na los příštího ročníku, do které skupiny budeme zařazeni.

Poslední kolo zavedlo naše hráče do Neštěmic, kterým se jaro příliš nevyvedlo. V utkání ale byli jasným favoritem, zvláště když trenéři FKD měli k dospozici opět jen deset hráčů. Trvající zranění stále drží mimo Berka, Knorra Vebra, v zahraničí byl Meisner a vůbec se neomluvil Skurský. V Duchcově už v průběhu jara skončili Pěknice s Volákem. I domácí dávali horkotěžko dohromady sestavu, doplnili ji několika dorostenci. I přes oslabení nehrál Duchcov žádného zanďoura, ve vhodných okamžicích se pokoušel o zteč Čermákovy branky. Dopouštěl se však osudových chyb, které domácí nemilosrdně trestali. Ve druhé půlce už se začala projevovat nejen herní, ale i fyzická převaha Neštěmických hráčů, ale přece jen se Duchcov dostal ke vstřelení čestné branky, kterou dall nejlepší jarní střelec David Berki za stavu 4:0 náhradnímu gólmanovi, který krátce předtím přišel na hřiště. Neštěmice ale záhy zvýšily a postupně nastřílely další branky, až se skóre zastavilo na výsledku 9:1, když závěrečné minuty dohrával Duchcov z důvodu zranění Veličky a Bednáře pouze v osmi.

Nyní čeká naše hráče krátká přestávka a k prvnímu tréninku letní přípravy se sejdou hned v prvním červencovém týdnu 4. nebo 6. července (ještě upřesníme).  Na posilách se usilovně pracuje a už nyní je dohodnuto několik nových či staronových hráčů, kteří mají zájem u nás hrát. Zároveň však registrujeme zájem o naše opory. Takže nyní začíná období jednání s hráči a kluby. Vám fanouškům přejeme příjemné léto a pohodové dovolené.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.