27. kolo, FK Duchcov : Slavoj Žatec  1:4 (0:0)

• 47. Zelinka 0:1, 56. Kropáček 1:1, 80. Hankocy 1:2, 84. Klinec 1:3, 90. Klinec 1:4
  • Žluté karty: 4:0
  • Rozhodčí:  Javorek - Novotný, Šifalda
  • hráno 28.5. 2016 od 15:00,  Diváků 100

Dalším soupeřem Duchcovského týmu byl tým z města chmele a piva. Žatečtí prožívají úspěšnou sezóny a mají šansi skončit druzí s možnou šancí postupu. Duchcovský trenér Pešek při své obnovené domácí premiéře měl tentokrát k dispozici hned dvanáct hráčů a ti se kvalitnějšího soupeře rozhodně nezalekli. Naopak. I když byli hosté fotbalovější a nebezpečnější, podobně jako v Proboštově před týdnem Duchcov dlouho odolával. Vlastně ještě déle, protože bezbrankový stav vydržel přes nadějné šance jak na jedné, tak i na druhé straně, až do přestávky. Zatímco před týdnem dostal Duchcov první gól minutu před koncem první půlky, tentokrát Žatec udeřil dvě minuty po zahájení druhého. Střelu ze střední vzdálenosti Mraz vyboxoval k Zelinkovi, který vyběhlého gólmana přeloboval a hpsté šli do vedení. Duchcov se nevzdal a dočkal se vyrovnání, první branku od vítězného zápasu s Modrou dal po sedmi a půl zápasech po výborné práci Bednáře krásnou střelou Kropáček. To však nastartovalo spíše Žatecké hráče. Ti zvýšili iniciativu a neustále zaměstnávali Mrázovu defenzivu. Dočkali se v 80. minutě, kdy už Duchcovští mleli z posledních sil. Hrubici využil Hankocy a hosté opět vedli. Za čtyři minuty propadla mezi nohami Mrázovi střela Klince a stejný hráč pak v sa motném závěru překonal povednou ranou Mráze ještě jednou. Poslední desetimunutovka tak rozhodla o přesvědčivé výhře Žateckých a domácím tak zkalila jinak celkem přízivý dojem z odvedené práce. V dalším kole zajíždí náš celek do Modlan, kde nyní trénuje náš bývalý kouč Miloslav Pohl.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.