20. kolo, FK Bílina : FK Duchcov 3:0 (2:0)

• Branky:   28. Záhradský 1:0, 45. Záhradský 2:0, 75. Mergl 3:0
  • Žluté karty: 3:3
  • Rozhodčí: Oborník - Trégr, Sejkora
  • hráno 9.4.03 2016 od 15:00,  Diváků 200

Po letech se opět hrálo v krajském přeboru derby odvěkých rivalů Bíliny a Duchcova. Před solidní návštěvou a za příjemného počasí se ale divák fotbalové krásy nedočkal. Poslední tým tabulky Duchcov nebyl domácímu týmu, ačkoliv ten nepředvedl nijak kvalitní výkon, žádným soupeřem a jen díky neschopnosti proměnit své šance vyhrála Bílina pouze 3:0.

Duchcovskou hru značně ovlivnila neúčast tří středových hráčů, Moravce, Berka a Kropáčka, navíc po deseti minutách odstoupil ze hry i Brejcha (sval) a do zápasu šel debutující 16letý David Boho. Oslabený tým se pouze bránil atakům domácích a poměrně dlouho odolával. Až v 28. minutě napřáhl z přímého kopu Záhradský a střelou k tyči zaskočil Mráze. Duchcov se záhy po rozehrávce dostal do první a pohříchu i poslední  šance v zápase, ale nevyužil ji. V poslední minutě druhého poločasu si dal Záhradský repete a po střele téměř ze stejného místa šla Bílina do kabin za dvojbrankového vedení. Mráz se po jeho tresťnáku opět k tyči natahoval marně.

Druhá půlka se odvíjela ve stejném duchu. Domácí tlačili a jejich gólman Kovačka mohl v klidu přepočítávat vagóny nedaleko projíždejících vlaků. Třetí gól přišel až čtvrthodinu před koncem a a opět vzešel z přímého kopu, tentokrát ale ne přímou střelou. Na konci akce byl hlavičkující Mergl. Stanovil tak konečná výsledek zápasu, v němž Bílina měla šancí minimálně na dvojnásobek, avšak proti neškodnému soupeři se v koncovce trápila.

© 2009-2014 FK Duchcov (dejwíňo). Optimalizováno pro Mozilla Firefox.